top of page

Keçi Sütlü Sabunun FaydalarıMilavanda Keçi Sütlü Katı Sabunun ana içeriği olan keçi sütü antiaging ve antiseptik özellikleri ile cilt sorunları için kullanılır. Doğal peeling etkilidir, cildi ölü hücrelerden arındırır, gözenekleri sıkılaştırır, cilt rengini dengeler, sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler, nemlendirici etkisi ile cildi rahatlatır. İçeriğindeki vitamin ve proteinler cildi besler ve sağlıklı bir parlaklık verir. Faydaları:

  • Sentetik koruyucular, sentetik kimyasallar, paraben, silikon, hayvansal yağ, jelatin, renk ve koku vericiler ve sağlığa zararlı yasaklı maddeler içermez

  • Nemlendirici etkisiyle cildi rahatlatır

  • Cildin doğal lipid bariyerini korur

  • Düzenli kullanımda sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler

  • Saç, el yüz ve tüm vücut kullanımında uygundur

  • Düzenli kullanımda ciltteki enfeksiyonların hızla iyileşmesine yardımcı olur
Keçi Sütlü Sabun Nasıl Kullanılmalı?


Keçi sütü sabununu aslında doğrudan klasik sabunu kullanabileceğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Cildiniz için uygulayacaksanız hem cildinizi hem de sabunu ıslatın ve çok bastırmadan, sabunu dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Sabunun köpükleri tüm cildinize yayıldıktan sonra dilerseniz birkaç dakika parmak uçlarınızla yine dairesel hareketler yapın ve ardından sabun kalıntılarını güzelce durulayarak cildinizi temizleyin.

Eğer egzama, sivilce gibi cildinizde halihazırda bulunan bir sorun varsa sabunu doğrudan cildinize sürmek yerine iyice ıslatıp köpürtün ve köpüğünü cildinize sürün.


Bunun dışında saçlarınız için kullanmak isterseniz yine hem saçınızı hem de sabunu güzelce ıslatın, dairesel hareketlerle, çok bastırmadan sabunu saç telleriniz arasında gezdirerek köpürmesini sağlayın. Ardından her zamanki gibi güzelce durulayın. Düzenli bir şekilde kullandığınızda ve ardından şampuan gibi farklı bir maddeyle yıkama işlemi gerçekleştirmediğinizde etkilerini kısa süre içinde görmeye başlayacaksınız.

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page