top of page

Zeytinyağının Cilt Bakımında Kullanım Şekli

Zeytinyağının uygulanmasının saçlarınız için faydalı olduğunu duydunuz ve kirpiklerinizin daha hızlı uzamasına yardımcı olup olmayacağını merak ediyorsunuz. Kirpiklerin tam olarak büyüme süreci 4 ila 11 ay arasında sürebildiğinden, kirpiklerinizi beslemek için yapabileceğiniz her şey faydalıdır. Kirpikler için zeytinyağı kullanma hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.


Zeytinyağı Kirpiklerin Büyümesine Yardımcı Oluyor Mu?


Maalesef, kirpiklerin büyümesine yardımcı olan maddeler üzerinde fazla araştırma yapılmamaktadır ve buna zeytinyağı da dahildir. Diyetinizdeki yağ asitlerinin eksikliği saç dökülmesine bağlı olsa da bölgesel olarak uygulanmasının bir fark yaratıp yaratmadığına daire herhangi bir çalışma bulunmamakta. Sızma zeytinyağı, cilt ve saç sağlığı için faydalı olabilecek birçok bileşen içerir.

Özellikle zeytinyağı, linoleik asit, oleik asit ve palmitik asit dahil olmak üzere birkaç farklı yağ asidi içerir. Bu yağ asitleri cildin ve saçın durumunu iyileştirmeye, sebum üretimini düzenlemeye, hücre dolaşımını teşvik etmeye, saç köklerinde tıkanmanın önlenmesine ve daha fazlasına yardımcı olur. Ayrıca serbest radikal hasarına hücrelerin korunmasına yardımcı olur ve yaşlanma belirtileri ile mücadele eden antioksidan özellikleri var.


Kirpiklerinize yağ uygulamak, anlık olarak daha kalın, daha parlak ve daha sağlıklı görünmelerini sağlayabilir. Bunun nedeni, yağın kirpikleri koyulaştırması ve aynı zamanda ışığı yansıtması, daha dolgun ve daha uzun görünmelerini sağlamasıdır. Zeytinyağı, kirpikleriniz üzerinde, kafanızdan büyüyen saçlarda olduğu gibi benzer bir etkiye sahiptir.


Zeytinyağını Kirpiklere Nasıl Uygulayabiliriz


Kirpiklerinize zeytinyağı uygulamak istiyorsanız, temiz bir maskara fırçası veya kulak pamuğu ile başlayın. Sadece birkaç damla zeytinyağı damlatın: Fırçaya ya da kulak pamuğuna çok alarak damlamasını istemezsiniz, aksi takdirde gözünüze kaçabilir, bu yüzden daha az miktarda yağ kullanarak uygulama yapın. Kirpiklerinize kökten uçlara doğru uygulamak için maskara fırçası veya kulak pamuğu kullanın. İsterseniz 10-15 dakika ya da tüm gece boyunca bekletebilirsiniz. İşiniz bittiğinde su ile yıkayın. Cildinizde hala zeytinyağı kalıntısı varsa, hafif bir temizleyici kullanarak cildinizi arındırabilirsiniz.


Kirpiklerinize zeytinyağı sürerken, sızma zeytinyağı kullanırsanız daha fazla yararı olacağını unutmayın. Bunun nedeni, ısı, kimyasallar ve diğer rafine etme işlemlerinin zeytinyağındaki faydalı bileşikleri parçalamasıdır. Sızma zeytinyağı çok az işlendiğinden, bu yararlı yağ asitlerinin en yüksek miktarlarını korur ve böylece kirpikleriniz, saçlarınız ve cildiniz üzerinde en büyük etkiye sahip olur. Kirpikler için zeytinyağı satın alırken, en büyük faydaları elde etmek için daima yüksek kaliteli bir zeytinyağı seçin.


Bakım Rutininizde Zeytinyağı Kullanabileceğiniz Diğer Yöntemler


Kirpiklerinize zeytinyağı uygulamak, bakım rutininizde zeytinyağı kullanmanın tek yolu değildir. Günlük veya haftalık güzellik bakımlarınıza zeytinyağını dahil etmenin başka birçok yolu vardır. İnatçı göz makyajı, rimel ve diğer kozmetikleri zeytinyağı ile temizlemek en kolay ve sevilen yöntemlerden biri. Az miktarda yağ alın ve makyaj kalıntıları parçalanmaya başlayana kadar makyajınızın üzerine hafifçe sürün, gözünüze girmemeye çok dikkat edin. Yüzünüzü suyla durulayın ve ardından günlük olarak kullandığınız temizleyicinizi kullanarak cildinizi yağdan ve makyajdan arındırın.

Zeytinyağı ayrıca cilt bakım rutininizde harika bir son adımdır. Nemlendiricinizden sonra bile en son bir yağ uygulamak, diğer ürünlerinizi cildinize hapseder ve cildinizi gece boyunca nemli tutar. Makyaj yapmadan önce sabahları cildinizi güzelce yıkadığınızdan emin olun, çünkü kalan zeytinyağı kalıntıları, özellikle makyajınız da yağ bazlı ise, makyajınızın kusmasına sebep olur.


Cildimize bebekler kadar önem verdiğimiz için rutininizde Milavanda Bebekler İçin Natürel Sızma Zeytinyağı'nı kullanabilirsiniz.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page